Beykoz – Paşamandıra Gezisi

Beykoz Paşamandıra

Tabii ki yine evde oturamadık, bayramda yapmış olduğumuz Çanakkale – Geyikli macerasından sonra hafta sonunu da değerlendirip Paşamandıra’ya gidelim dedik. Amacımız et yemekti, yedik.

3. köprü yolunu kullandık, keza trafik az ve risk düşük. Çekmeköy’den Paşamandıra çıkışına kadar otoyol ücreti 9.90 TL. Eski yol çok daha eğlenceli ve yeşil ama Esin’in biraz daha tecrübe edinmesi gerek.

Her zamanki gibi 2 Honda Nc750x ve 1 Yamaha Nmax ile 13.00 sularında yola koyulduk. Etlerimizi Çekmeköy’den almıştık, biber – patlıcan – soğan – domates dörtlüsünü ise Paşamandıra’dan temin ettik. Hedefimiz olan İsmet’in piknik alanına yaklaşık 40 dakikada ulaştık.

Derenin kenarında temiz bir mekan ama hafta sonu olması sebebiyle çok fazla çocuk vardı, çocuk demek ses demek. Daha sakin bir zamanda gitmeyi tercih ederdim. Mangalımızı yakıp getirdiler saolsunlar, bize sadece almış olduğumuz 2 kilo eti yemek kaldı.

Etlerden sonra kuzenler de 2019 Yamaha Xmax’leri ile bize katıldılar. Kızlar çok istediği için, at binebileceğimiz bir mekan arayışına girdim, Göllü Biniciliği buldum. İsmet’e 16 dakika uzaklıkta. 30 dakikalık eğitim ücreti 190 TL ama mekan çok temiz ve yeşillikler içinde. Vermiş olduğumuz tutara değdi diyebilirim.

Ağaçtan yapılmış olan loca bölümünde Türk kahvemizi içip eve dönüşe geçtik. Riva – Paşamandıra ve çevresi doğasıyla gerçekten harika yerler. Zaman probleminiz var ise, İstanbul’dan kaçmak için kesinlikle değerlendirin derim.

Sağ salim evimize geldik, herhangi bir sorun yaşamadık. Evde oturmayın, sürün!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir