Honda Cb250R Uzun Dönem İncelemesi

Honda Cb250R Uzun Dönem İnceleme

Bugüne kadar 6-7 adet motosiklet sahibi oldum, onlarcasını da kullandım. Kısa dönem veya uzun dönem farketmez, bu kadar acımasız eleştiri yazabileceğim tek motosiklet bu, Cb250r!

İlgimi çeken ve beni üzmeyen tek özelliği ile başlamak istiyorum: Tasarım! Şekli şemali inanılmaz düzgün bir motosiklet kendisi. Her gören bakıyor, mümkün ise ‘abi bu ne?’ gibi sorular da soruyorlar, gerçekten çok ilgi çekiyor. Özellikle ön far dizaynı çok başarılı.

Zaten yapmak zorunda olduğu için harika diyemeyeceğim bir başka konu ise yakıt tüketimi, bu motor zaten kendini bu konuda kanıtlamış bir motor ve her zaman az yakıt tüketiyor. Uçsan da kaçsan da yakıt tüketimi 100 kilometrede 3.1-3.2 civarında geziyor.

Frenler ve amortisörler ortalama, hatta amortisörler frenlerden daha iyi diyebilirim. Kullanılmış olan ön amortisörlerden memnun kalmamak gibi bir şansınız pek yok.

Titreşim.. O kadar çok titriyor ki bunu nasıl tarif edeceğimi bilemedim. Azer bülbül’den daha çok titriyor diyebilirim. Bayilerin ‘abi teknoloji gelişti, artık titremiyor’ zırvalarına inanmayın çünkü hayvanlar gibi titriyor. Uzun yol gittikten sonra eliniz kolunuz zangır zangır titremeye devam ediyor, durduramıyorsunuz.

Oturuş pozisyonu çok arada bir pozisyon, bir türlü üzerinden rahat hissedemiyorsunuz. Spor değil, enduro değil, öyle bir pozisyon ki tüm yük kollarınızda.. Hiç beğenmedim.

1.5 yıl önce ben 23.900 TL’ye almıştım, ben aldıktan sonra indirim ile 19.900’a satmaya başlamışlardı, delirmiştim. Şu anda da bu kadar enflasyon dolar vs.’ye rağmen 26.500 TL. Beğenilmediği çok ortada değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir